1. Home
  2. /
  3. Podcast

PODCAST
„O bezpieczeństwie dzieci w internecie”

Podcast „O bezpieczeństwie dzieci w internecie" stworzyliśmy dla rodziców, by pomóc im jeszcze lepiej zrozumieć poruszane w serii zagadnienia. Dzięki temu będzie im łatwiej rozmawiać o nich z dziećmi, co wpłynie na ich bezpieczeństwo w internecie.

  • POSŁUCHAJ

 

Odcinek 1: Hasła

Czym jest hasło i jak nas chroni? Jakich informacji nie warto umieszczać w swoim haśle? Jak powinno wyglądać silne hasło?

Między innymi o tym opowiadamy w pierwszym odcinku naszego podcastu "O bezpieczeństwie dzieci w internecie".


Odcinek 2: Uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Czym jest uwierzytelnianie dwuskładnikowe i w jaki sposób może chronić Twoje konta online?

Ten temat poruszamy w drugim odcinku naszego podcastu "O bezpieczeństwie dzieci w internecie", przeznaczonego dla rodziców i nauczycieli.


Odcinek 3: Ochrona prywatności

Kiedy udostępniamy lub publikujemy coś w sieci, zostaje to w niej na zawsze. Czy można coś usunąć całkowicie? Jak zadbać, by dziecko właściwie chroniło swoją prywatność w sieci?

O tym rozmawiamy w trzecim odcinku podcastu "O bezpieczeństwie dzieci w internecie".


Odcinek 4: Bezpieczeństwo

Co to znaczy „być bezpiecznym” w Internecie? Czy można ustrzec dziecko przed tym, aby nie padło ofiarą oszustwa w sieci.

Czwarty odcinek podcastu "O bezpieczeństwie dzieci w internecie" poświęcamy właśnie bezpieczeństwu.


Odcinek 5: Zdrowe nawyki

Co zrobić, jeśli dziecko udostępni w sieci coś, czego później będzie żałować? Jak możemy pomóc rodzinie i znajomym stosować zdrowe nawyki w sieci?

O tym i o innych aspektach stosowania zdrowych nawyków podczas korzystania z nowoczesnych technologii rozmawiamy w piątym odcinku podcastu "O bezpieczeństwie dzieci w internecie".


Odcinek 6: Bezpieczeństwo kamer

Jakie informacje można uzyskać z jednego zdjęcia? Dlaczego ważne jest, aby pomyśleć przed udostępnieniem czegokolwiek w Internecie? Dlaczego używamy ustawień prywatności i bezpieczeństwa?

Kolejny odcinek naszego podcastu "O bezpieczeństwie dzieci w internecie", przeznaczonego dla rodziców i nauczycieli, poświęcamy właśnie bezpiecznemu korzystaniu z kamer w urządzeniach.


Odcinek 7: Czas korzystania i troska o siebie

Czego można się nauczyć online? Dlaczego tak ważne jest ograniczanie czasu spędzanego przed ekranem telewizora czy smartfona? Co dzieje się z twoim ciałem i umysłem, jeśli korzystałeś z urządzenia tuż przed snem?

Na tym skupiamy się w siódmym odcinku podcastu "O bezpieczeństwie dzieci w internecie", przeznaczonego dla rodziców i nauczycieli.


Odcinek 8: Życzliwość w sieci

Jak rozmawiać z dzieckiem na temat życzliwości w sieci? Dlaczego jest ona taka ważna? Jak zauważyć, że dziecko ma problemy z hejtem?

Temat życzliwości w sieci jest bardzo ważny i dlatego też właśnie o tym rozmawiamy w kolejnym odcinku naszego podcastu "O bezpieczeństwie dzieci w internecie", przeznaczonego dla rodziców i nauczycieli.


Odcinek 9: Ustawienia zabezpieczeń

Czy aplikacje muszą korzystać z lokalizacji? Gdzie można znaleźć „ustawienia” w aplikacji lub urządzeniu? Jakie aplikacje muszą korzystać z mikrofonu i kamery na Twoim urządzeniu?

Na te pytania odpowiadamy w dziewiątym odcinku podcastu "O bezpieczeństwie dzieci w internecie", przeznaczonego dla rodziców i nauczycieli.


Odcinek 10: Fake newsy

Fake newsy są coraz większym problemem dla wszystkich osób korzystających z internetu. Jak je rozpoznać, by nie dać złapać się w pułapkę i jak na ten temat rozmawiać z dziećmi?

Odpowiedź znajdziecie w ostatnim odcinku naszego podcastu "O bezpieczeństwie dzieci w internecie", przeznaczonego dla rodziców i nauczycieli.